Ak plánujete aktívnu dovolenku, dovolenka s autopožičovňou a teda voľba požičania si auta z požičovne patrí medzi najlepšie. Nielenže si požičiate auto presne na mieru, jednak čo sa týka jeho veľkosti, miest na sedenie, ale i spotreby, vzhľadu a ceny. Požičovne áut majú v tomto smere mnoho možností a vy sa komfortne môžete vydať na výlet. Premyslite si však, kto bude šofér. Autopožičovňa väčšinou vydáva dokumenty na jedného vodiča.

Ak plánujete začať výlet na inom mieste ako ho skončiť, máte ďalšie áno. Autopožičovňa Mibel umožňuje požičať si auto na jednom mieste a vrátiť na inom. Dohodnite si to však vopred! Taktiež má každá autopožičovňa iný čas prevzatia a vrátenie auta. Tieto časy je nutné dodržať, v opačnom prípade by ste mohli zaplatiť pokutu.

autom-na-dovolenku-1

Prečo autopožičovňa

Autá z autopožičovne sú vo výbornom technickom stave a pravidelne prechádzajú kontrolami, rovnako aj čistením z vnútra aj z vonku. Komfortné vozidlá rôznych tried zaistia spokojnosť každého. Luxusný kabriolet, či SUV určite poteší pri rozlúčke so slobodou alebo svadobnej ceste, ak však nechcete za požičanie auta zaplatiť viac ako za letenku, je dobré pozerať ECONOMY triedu, menšie autá (Fiat Punto, Ford Ka, Renault Clio, Toyota Yaris..). Ak idete viacerí ( 3-4 osoby), ešte stále môžete auto dostať za prijateľné ceny. Platí to najmä pri tzv. COMPACT/INTERMEDIATE autách (Seat Leon, Ford Focus, VW Golf), ktoré už majú aj trošku väčší kufor. Autá tejto nižšej triedy sa vám niekedy oplatia viac, ako jazdenie autobusmi, taxíkmi, či vlakmi.

Pri výbere áut je dobré pozrieť počet dverí, miest na sedenie, a keď cestujete do horúceho podnebia, určite aj výbavu (klimatizáciu). Ak neviete odolať a celú cestu v lietadle rozmýšľate, aké by bolo požičať si novú audinu, nezúfajte, požičovne často snažia “ukecať” zákazníka na niektoré auto vyššej triedy za zvýhodnených podmienok.